bart-com.pl - Inteligentne budynki oparte o moduły Profibus DP
Menu

ieHome - Inteligentne budynki

ieHome

Proponujemy rozwiązania sprzętowe inteligentnych budynków oparte na protokołach Profibus DP i MODBUS RTU. Umożliwia to stosowanie jako jednostki centralnej dowolnego sterownika PLC.

PLC

Nasze moduły pozwalają na zastosowanie najbardziej dogodnego rozwiązania. Klient sam decyduje jaki sterownik PLC wybiera. Czy będzie to opcja bardziej budżetowa czy bardziej rozbudowana. Wystarczy że sterownik ten będzie obsługiwał jeden z protokołów jakie zostały zaimplementowane w naszych modułach (MODBUS RTU, Profibus DP). W rozwiązaniach proponowanych przez „dużych” producentów użytkownik końcowy jest „skazany” na stosowanie jego jednostki centralnej. Jest to zazwyczaj najdroższy element systemu. Dodatkowo aby integrator mógł oprogramować całość systemu musi zakupić i stosować oprogramowanie danego producenta. W naszym przypadku integrator może wybrać sterownik PLC tak aby mógł stosować posiadane i znane sobie oprogramowanie. Bardzo dobrym rozwiązanie jeśli chodzi o stosunek jakość/cena jest sterownik VIPA SLIO.

ieHome - Inteligentne budynki

Panel i wizualizacja

Klient sam decyduje jakie panele spełniają jego oczekiwania, dzięki temu integrator może stworzyć wizualizację w znanej sobie technologii. Rozwiązanie takie może bardzo obniżyć cenę oraz czas trwania całej inwestycji. Większość pakietów oprogramowania pozwala również na stworzenie estetycznej i bardzo rozbudowanej wizualizacji na komputer PC. Integrator korzystając z rozwiązań które już zna stworzy bardziej stabilne oprogramowanie w krótszym czasie.